TYDZIEŃ MÓZGU 2024
W dniach od 11 do 15 marca 2024 roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się do obchodów Światowego Tygodnia Mózgu. Jest to coroczna akcja edukacyjna, która ma na celu popularyzację wiedzy o budowie i funkcjonowaniu tego niezwykłego narządu.
Uczniowie klas I – III uczestniczyli w licznych pogadankach, dzięki którym dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat mózgu. Przygotowali ciekawą gazetkę tematyczną dotyczącą czynników wpływających na prawidłową pracę mózgu oraz niezdrowych dla mózgu nawyków. Była także gimnastyka mózgu, czyli krzyżówki, rebusy, memory, zagadki i super wyzwania, zajęcia plastyczne, dzięki którym poznali budowę tego fascynującego narządu oraz ciekawy film edukacyjny pt.„ Jak działa mózg?”. W ramach obchodów Tygodnia Mózgu, odbyła się też prezentacja pięknych układów choreograficznych, przygotowana przez klasę 2a, po której do wspólnej aktywności fizycznej zostali zaproszeni koledzy i koleżanki z pozostałych klas. Nie mogło też zabraknąć odpoczynku przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki, aby na koniec „zresetować i odprężyć” swój mózg.
Uczniowie klas IV – VIII też bardzo chętnie włączyli się w obchody Tygodnia Mózgu. Na lekcjach biologii zdobywali wiedzę na temat budowy, funkcjonowania oraz higieny mózgu. Tworzyli niezwykłe projekty dotyczących sekretów mózgu, brali udział w teleturniejach, zabawach i quizach wiedzy o mózgu. W czasie tego niezwykłego tygodnia powstawały też zdrowe sałatki, desery i przekąski oraz pyszne soki i koktajle, które były kompozycją odpowiednio dobranych składników wspomagających i odżywiających mózg. Na lekcjach informatyki uczniowie wykonali ciekawe prezentacje pt. „Wpływ smartfona na mózg nastolatka”. Uczniowie wielu klas mogli podziwiać ten wyjątkowy narząd w rozszerzonej rzeczywistości 3D w wirtualnej pracowni wieloprzedmiotowej oraz pod mikroskopem. Były też liczne debaty, pogadanki i projekcja filmów edukacyjnych.
Uczniowie z dużym entuzjazmem i zaangażowaniem włączali się we wszystkie działania związane z Tygodniem Mózgu.
Koordynatorem akcji była p. Beata Opałka oraz opiekunowie Szkolnego Koła PCK.
Data dodania: 21 marca 2024